|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svenska Cupen 2017 - Officiell länk
Spelschema |
|
Lagen i Norrbotten: |
|
|
Bertil (Luleå BK) |
Kenneth Isaksson, Ola Erixon, Lars Åhl, Tommy
Liljergren, Maria Hallqvist, Håkan Nyman |
|
Blandat (Luleå BK) |
Tia Grenman, Gertrud Backman, Mikko Faarinen,
Roland Edelbro |
|
|
|
|
|
|
|
Erules (Luleå BK) |
Henrik Oldenburg, Esa Ryhänen, Micke Glyssner,
Göran Nordberg |
|
|
|
|
|
|
|
Hjul (Luleå BK) |
Ulf Boström, Håkan Broström, Lisa Bergqvist, Jan
Lundberg |
|
|
|
|
|
|
|
I Tredje Hand (Luleå BK) |
Urban Nilsson, Emma Karlsson, Fredrik Larsson,
Lars Forsberg |
|
|
|
|
|
|
|
Luleå BK Kalle (Luleå
BK) |
Kalle Bergdahl, Gustav Hansson, Lisbet Markgren,
Lennart Markgren |
|
|
|
|
|
|
Universitetstjejerna
(Luleå BK) |
Hanna Willart, Charlotte Jakobsson, Ebba
Marklund, Liv-Johanna Lindberg |
|
|
|
|
|
Zoltans Adapter (Luleå
BK) |
Leif Lundberg, Anders Landmark, Per-Anders
Eriksson, Göran Ström, Per Norberg |
|
|
|
|
|
Zorro (Luleå BK) |
Stig-Åke Ifrig, Olle Johansson, Karin Hellsten,
Ulla Norman |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lag Petter (Luleå
BK/Boden-Sävast BS) |
Petter Bengtsson, Anders Enström, Urban
Finnsson, Pierre Thunström |
|
|
|
|
|
|
Optimisterna (Älvsby
BK/Piteå BS) |
Britt-Marie Jacobson, Leif Rångevall, Mikael
Johansson, Leif Nilsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rond 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5/2 |
Erules |
- |
Luleå BK Kalle |
|
88-19 |
|
Erules vidare till rond 2a. Luleå BK Kalle
vidare till rond 2b. |
|
5/2 |
Zoltans Adapter |
- |
Universitetstjejerna |
|
126-2 |
|
Zoltans Adapter vidare till rond 2a.
Universitetstjejerna vidare till rond 2b. |
|
13/2 |
Bertil |
- |
Blandat |
|
20-103 |
|
Blandat vidare till rond 2a. Bertil vidare till
rond 2b. |
|
5/2 |
Zorro |
- |
I Tredje Hand |
|
30-65 |
|
I Tredje Hand vidare till rond 2a. Zorro vidare
till rond 2b. |
|
5/2 |
Hjul |
- |
Lag Petter |
|
15-106 |
|
Lag Petter vidare till rond 2a. Hjul vidare till
rond 2b. |
|
|
Optimisterna |
- |
KEJ (Skellefteå) |
|
58-48 |
|
Optimisterna vidare till rond 2a. KEJ vidare
till rond 2b. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rond 2a |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26/3 |
Lag Petter |
- |
Blandat |
|
148-27 |
|
Båda lagen vidare till rond 3. |
|
14/3 |
Optimisterna |
- |
Zoltans Adapter |
|
43-53 |
|
Båda lagen vidare till rond 3. |
|
19/3 |
Erules |
- |
I Tredje Hand |
|
63-23 |
|
Båda lagen vidare till rond 3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rond 2b |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26/3 |
Luleå BK Kalle |
- |
Universitetstjejerna |
|
44-47 |
|
Universitetstjejerna vidare till rond 3. Luleå
BK Kalle utslaget. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16/3 |
Bertil |
- |
Zorro |
|
31-111 |
|
|
|
12/3 |
Zorro |
- |
Hjul |
|
29-80 |
|
Hjul och Zorro vidare till rond 3.
Bertilutslaget. |
|
22/3 |
Hjul |
- |
Bertil |
|
104-15 |
|
|
|
|
De 2 bästa av dessa 3 lag går vidare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rond 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lag Petter |
|
|
|
|
|
Lag Petter, via 2 vinster, direkt vidare till
rond 4. |
|
|
Zoltans Adapter |
|
|
|
|
|
Zoltans Adapter, via 2 vinster, direkt vidare
till rond 4. |
|
|
Erules |
|
|
|
|
|
Erules, via 2 vinster, direkt vidare till rond
4. |
|
24/4 |
I Tredje Hand |
- |
Blandat |
|
75-33 |
|
I Tredje Hand vidare till rond 4. Blandat
utslaget. |
|
11/4 |
Optimisterna |
- |
Hjul |
|
55-40 |
|
Optimisterna vidare till rond 4. Hjul utslaget. |
|
11/4 |
Universitetstjejerna |
- |
Zorro |
|
43-78 |
|
Zorro vidare till rond 4. Universitetstjejerna
utslaget. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rond 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11/5 |
Zorro |
- |
Lag Petter |
|
61-102 |
|
Lag Petter vidate till rond 5. Zorro utslaget. |
|
25/5 |
Optimisterna |
- |
I Tredje Hand |
|
51-35 |
|
Optimisterna vidare till rond 5. I Tredje Hand
utslaget. |
|
23/5 |
Zoltans Adapter |
- |
Erules |
|
66-61 |
|
Zoltans Adapter vidare till rond 5. Erules
utslaget. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rond 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28/6 |
Lag Petter |
- |
Zoltans Adapter |
|
67-45 |
|
Lag Petter vidare till rond 6. Zoltans Adapter
utslaget. |
|
|
Lag Lerner (Umeå) |
- |
Optimisterna |
|
52-28 |
|
Lag Lerner vidare till rond 6. Optimisterna
utslaget. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rond 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18/9 |
Lag Petter |
- |
Lag Lerner (Umeå) |
|
26-46 |
|
Lag Lerner vidare till rond 7. Lag Petter utslaget. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|